انواع کمربند زنانه و نحوه ی نگهداری آنها

ادمین انتشار ۱۴۰۳/۰۴/۰۷
انواع کمربند زنانه

تاریخچه کمربند :

شاید براتون جالب باشد بدانید اولین کمربند از پوست درخت و کاملا اتفاقی درست شده است سپس در عصر برنز کمربندها از عنصر برنز تشکیل شدند ولی باز بین مردم محبوب نبود و توجه خاصی به این آیتم نمی شد بعدها با توجه به نیاز و توجه جدی ترانسان به پوشش جنس کمربند ها همچنین کاربرد آنها تغییر کرد .
همانطور که میدانید در حال حاضر و مدت زمان زیادی است که کمربند چرم محبوبیت و کاربرد چشمگیری دارد پس به ترتیب کمربندها از جنس چوب ، برنز ، چرم و سپس جنس های دیگر درست و وارد عرصه ی مد و فشن شدند که
کمربند چوب به دوران قبل از برنز یعنی 4000 سال قبل و کمربند برنز به دوران برنزی یعنی 3300 سال قبل و تولید کمربند چرم از دوران باستان شروع شد و برای کابردهای مختلف از آن استفاده می کردند برای مثال :
در روم باستان توجه ویژه ای به کمربند می شد به طوری که برای نشان دادن مقام و رتبه عالی یک فرد به او کمربندهای خاص با طراحی های متفاوت می دادند .
در مصر باستان برای نگه داشتن لباس و سلاح همچنین در
 قرون وستا هم بیشتر برای نگه داری سلاح جنگی استفاده می شد در این مدت مردان اغلب لباس های پیراهنی  بلند و گشاد می پوشیدند و با کمربند آنها را جمع می کردند . ( فیلم حضرت یوسف را حتما یادتان هست دقیقا به این شکل )
در قرن 19 کمربند جای خود را در مد و فشن ثابت کرد و در جوامع اروپایی مورد استقبال ویژه ای قرار گرفت به طوری که تقریبا همه از آن استفاده می کردند و این آیتم کم کم در بین مردم سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت و دچار تغییرات و تنوع زیادی شد .
به طور کلی چیزی که در مورد کمربند حائز اهمیت است اینه که در طول زمان اهمیت این آیتم در استایل روز افزون بوده به طوری که الان به عنوتن یک آیتم ضروری استایل از آن نام برده شده و در عرصه ی جنگ و قهرمانی هم همچنان اهمیت خو را حفظ کرده است اما به شیوه ای نوین مثلا قبلا برای نگهداری سلاح روی کمر از کمربند استفاده می کردند ولی الان از کمربند برای رشته های قهرمانی مانند بوکس ، کاراته و … استفاده می کنند .

حالا اینجا می خوایم در مورد اهمیت کمربند در استایل خانم ها صحبت کنیم و انواع کمربندها را بشناسیم .

انواع مختلفی از کمربند وجود دارد که شما با شناخت آنها می توانید بسته به موقعیت و استایلتان آنها را در استایل خود بگنجانید .

اولین و مهمترین معیاری که کمربندها را از هم جدا می کند عرض آنها یعنی پهن یا باریک بودن آنها است :

کمربند های پهن :
1- کمربند کرست : در واقع کرست نوعی کمربند پهن محسوب می شود قبل از هر چیزی میخوام بهتون بگم کرست نوعی پوشش زنانه است که معمولا در دهه های گذشته بیشتر از آن استفاده می شد این آیتم بیشتر برای کوچک نشان دادن شکم و کمر استفاده می شد به طوری که بعضی اوقات تنگ بودن بیش از حد آن باعث جابه جایی اندام ها داخل شکم می شد همچنین جنبه ی تزئینی هم داشت و این مسئله باعث شد الان به شکل کمربند یعنی در عرض کوتاه تر از این آیتم در استایل زنانه استفاده شود کرست معمولا در جنس های الاستیک ، چرم و پارچه ای تولید می شوند و برای پیراهن و لباس های مجلسی قابل استفاده هستند معمولا این کمربندها از قسمت جلو بسته می شوند ولی کمربندهای کرست زیادی هم وجود دارد که از پشت بسته می شوند .

EA1188E9 1130 41F8 9D17 4C7E19D78A11


2- کمربند ارسی :
نوعی کمربند پهن است که در جنس های چرم، پارچه ای تولید می شوند و بدون سگک بودن این کمربند معرف آن است معمولا آن را بر روی ژاکت و پیراهن های بلند استفاده می کنند این کمربندها از قسمت جلو و به وسیله ی گره بسته می شوند .

9845F5EC B85F 40DB 9A45 CAE2FD192646

3- کمربند فلزی : نوعی کمربند است که در طرح های مختلف برای استایل های مختلف قابل استفاده است این کمربند خصوصا در بین کوردها برای استایل کردن لباس کوردی خیلی مورد استفاده قرار می گیرد یک سری طراحی آنها هم می توان برای استایل کردن دامن و شلوار استفاده کرد این کمربندها بسه به طراحی آن ها می توانند از پشت یا جلو بسته شوند .

417A2440 32E2 4970 B08E E2FF262E0819

4- کمربند کشی : شما می توانید کمربندهای پهن که جنس آنها الاستیک یا کشی است را بیابید که طراحی های خاصی و سگک دارند پیدا کنید که استایل های فوق العاه شیکی به شما می دهند می توانید روی پیراهن های بلند از آنها استفاده کنید.

DD09E56E 7442 4E56 8AC8 1189E6D6926D

5- کمربند چرم پهن : این کمربندها که معمولا به کمربند 7 و 9 سانتیمتری معروف هستند دقیقا طراحی شبیه به کمربندهای چرم باریک که مشابه کمربندهای شلوار هستند دارند با این تفاوت که عریض تر هستند این کمربند ها نسبت به کمربندهای پهن دیگه رسمی تر و غیر مجلسی هستند و معمولا برای استایل کرد مانتو کتی یا کت به کار می روند این کمربندها از جلو به صورت گیره یا دو طرفه می تواند آنها را بست .

75A1E9ED 8602 4F69 9B42 E8B784F26490

کمربندهای باریک :

 کمربندهای باریک در 90 درصد مواقع برای شلوار به کار می روند ولی استفاده هوشمندانه آن بر روی پیراهن و کت هم می تواند استایل جسورانه و خاصی تحویلتان بدهد .

1- کمربند گیره دار : نوعی کمربند است که با یک گیره و سوراخ های آن می توانید اندازه ی آن را تنظیم کنید این کمربند بیشتر برای شلوار قابل استفاده است و شما می توانید سگک های مختلفی به آن وصل کنید یعنی سگک قابل تغییر است .

FBAB32A7 526B 46D0 B08D D2E0AC695184

2- کمربندهای دو طرفه : نوعی کمربند است که بدون نیاز به گیره بسته می شود در پشت سگک این کمربند یک فلز سنجاق مانند وجود دارد که با وارد شدن به سوراخ کمربند آن را در کمر شما محکم می کند .

2C298285 7078 4F39 BC80 7C16860D9E3A

3- کمربند فلزی: کمربندهای فلزی باریک هم با همان ویژگی که در بالا گفتم با این تفاوت که عرض کمتری دارند هم یکی از انواع کمربندهای باریک است .

03EEDA9D D896 4AF4 A90D B5C6A419E98A

4- کمربند کنفی ( حصیری ) : یکی از انواع کمربندها و ترند 2024 است که هم در ایران هم خارج از ایران خیلی مورد استقبال قرار گرفته و استایل کردن آن با پیراهن های بلند صندل و کیف کنفی خیلی ترند است .

14D4F348 4AD6 41A9 AA3D 802D0554F90C

کمربندهای بالا را از نظر عریض بودن آنها از هم جدا کردیم ولی شما با توجه به مکانی که می روید همچنین بیس و پایه استایلتان می توانید آنها را استایل کنید .

کمربندهای بالا مربوط به استایل بودند ولی زنان و دختران در زمینه ی ورزشی و قهرمانی هم دارای کمربندهای متفاوت پهن و باریک هستند .


روش شستن کمربند

چطور کمربند چرمی را بشوییم ؟ فقط کافی ست مقداری شوینده ملایم داخل یک ظر آب بریزید ( آب آن زیاد نباشد) سپس یک پارچه نرم را به آن آغشه آبش را گرفته و کمربند چرم را با آن تمیز کنید توجه کنید بعد از این کار کمربند چرم را در معرض مستقیم حرارت جهت خشک شدن قرار ندهید احتمال دارد ترک بخورد .

چطور کمربند فلزی را بشوییم ؟ اگر فلز کمربند با کیفیت باشد شستن آن با آب و شوینه خیلی ملایم سپس خشک کرن آن هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند ولی در صورتی که از جنس آن مطمئن نیستید شستن آن باعث زنگ زدگی کمربند می شود در این مواقع بهتر است شما فقط با یک دسمال نم دار آن را تمیز و سپس با دسمال خشک آن را خشک کنید .

چطور کمربند پارچه ای را بشوییم ؟ این کمربندها را میتوان با آب و شوینده شست ولی توجه کنید بهتر است که آب آن سرد باد مخصوصا برای کمربندهای کشی و الاستیک .

چه کمربندی مناسب چه افرادی است ؟
اگر بالاتنه کوتاهی دارید بهتر است از کمربندهای پهن دوری و از کمربندهای باریک استفاده کنید چون این کار باعث اینجاد خطای دید و کشیده تر دیده شدن قدتان می شود همچنین اگر به طور کلی قد کوتاهی دارید برای شلوار از کمربند همرنگ آن و برای کت ، ژاکت خلاصه لباس بالاتنه از کمربند همرنگ آن لباس استفاده کنید .

اگر بالاتنه بلند و قد بلندی دارید شما در انتخاب کمربند دستتان بازتر است ولی بهتر است از کمربندهای پهن استفاده کنید و همرنگ نبودن کمربند با آیتم که روی آن می بندید باعث می شود قد شما کوتاه تر دیده شود و این کاملا انتخابی است که بخواهید قدتان کشیده تر یا کوتاه تر دیده شود .

2 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.